^Powrót na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Wyniki konkursów - 2014/2015

Osiągnięcia uczniów w konkursach
w roku szkolnym 2014/2015 przedstawiają się następująco:

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

3 wyróżnienia:

  • Aleksandra Galuba z kl. 6c
  • Paweł Kapela z kl. 6a
  • Julia Pawela z kl. 4c
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego
Galileo 2015

3 wyróżnienia:

  • Paweł Kapela z kl. 6a
  • Kornelia Dolatowska z kl. 5c
  • Julia Pawela z kl. 4c
Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy
Galileo 2015

11 laureatów:

  • Paweł Kapela z kl. 6a
  • Wojciech Machowiak z kl. 5b
  • Aleksandra Szymfeld z kl. 4c
  • Julia Pawela z kl. 4c
  • Julia Jaszczyszyn z kl. 4c
  • Małgorzata Kozłowska z kl. 4b
  • Tamara Klaszczyńska z kl. 4b
  • Daria Biernacka z kl. 4b
  • Hanna Synowiec z kl. 4c
  • Alicja Machowiak z kl. 4b
  • Karolina Synowiec z kl. 4c

8 wyróżnień:

  • Luiza Julkowska z kl. 4c
  • Weronika Tomczak z kl. 4b
  • Joanna Nowicka z kl. 4b
  • Adam Janiak z kl. 4c
  • Jan Święciochowski z kl. 4c
  • Fryderyk Witczak z kl. 5c
  • Wiktor Trzaskowski z kl. 6a
  • Wiktor Kaczmarek z kl. 6a
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego
Albus 2015

laureat:

  • Paweł Kapela z kl. 6a

 

2 wyróżnienia:

  • Jan Święciochowski z kl. 4c
  • Kornelia Dolatowska z kl. 5c
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego Olimpus

laureat:

  • Kornelia Dolatowska z kl. 5c
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Pingwin

2 wyróżnienia:

  • Patryk Naglik z kl. 5c
  • Julia Szkudlarek z kl. 5a
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego Pingwin

wyróżnienie:

  • Eva Wysocka z kl. 5a
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego Multitest

2 laureatów

  • Alicja Machowiak z kl. 4b
  • Wojciech Machowiak z kl. 5b
Ogólnopolski Konkurs Literacki w Języku Angielskim
„Moje pasje”

3 wyróżnienia

  • Alicja Machowiak z kl. 4b
  • Wojciech Machowiak z kl. 5b
  • Aleksandra Galuba z kl. 6c
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
„Razem z Kubusiem dbam o naturę”

7 wyróżnień

  • Martyna Szymańska z 0III
  • Magdalena Kapela z 0IV
  • Jakub Wojtaszak z kl. 1c
  • Szymon Maćkowiak z kl. 2b
  • Amelia Machowska z kl. 2a
  • Milena Błaszczak z kl. 3b
  • Alicja Machowiak z kl. 4b
  • Aleksandra Szykowna z kl. 5b
  • Wojciech Machowiak z kl. 5b
  • Katarzyna Kaczmarek z kl. 6b
Ogólnopolski Konkurs literacki
„Święty Jan Paweł II – miłośnik sportu”
zorganizowany dla „Szkół w Ruchu”
przez konińskie stowarzyszenie sportów walki

3 wyróżnienia:

  • Martyna Klekocka z kl. 1c
  • Alicja Machowiak z kl. 4b
  • Wojciech Machowiak z kl. 5b

Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek”
spr. Zintegrowany

  • Wiktor Wiśniewski z kl. 1a – dyplom laureata 12 miejsce
  • Oskar Łukowski z kl. 1a – dyplom laureata 14 miejsce

Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek” z języka angielskiego

  • Konrad Naglik z kl. 2a - dyplom laureata 7 miejsce
Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „EDI”

3 miejsce, dyplom laureata, nagroda książkowa

  • Aleksander Forycki z kl. 2a

7 miejsce, dyplom wyróżnienia:

  • Maria Gaca z kl. 3a
  • Mateusz  Wawrzyniak z kl. 3b
  • Zofia Kasprzyk z kl. 3a

9 miejsce, dyplom wyróżnienia:

  • Aleksandra Blejwas z kl. 2b
Wojewódzki Konkurs Piosenki Przedszkolnej
Czerwonak 2015

nominacja do etapu rejonowego

  • Julia Blejwas z „0”II

Konkurs plastyczny
organizowany przez Muzeum Okręgowe w Koninie
"Moje spotkanie z muzeum"

I nagroda

  • Aleksandra Szymfeld z kl. 4c

XX Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski
„Od Abrahama z Ur do Pawła z Tarsu"

nagroda

  • Adrianna Adamczewska z kl. 6b

wyróżnienie

  • Kornelia Dolatowska z kl. 5c
XXIII Konkurs Recytatorski dla szkół podstawowych
„Czerwieńcie się, zieleńcie się słowa …”
  • Kornelia Dolatowska z kl. 5c została zaproszona do udziału w XVIII Wielkopolskim Konkursie Recytatorskim „Wierszydełko”
  • wyróżniono: Aleksandrę Szymfeld z kl. 4c

Gminny Konkurs Plastyczny
organizowany przez
Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
„Apel dzieci do dorosłych.
Za kierownicą bądź zawsze trzeźwy"

wyróżnienie:

  • Adam Łysiak z kl. 2a

Szkolny Konkurs Plastyczny
na najciekawszy, najoryginalniejszy i najpiękniejszy różaniec"

I miejsce

  • Franciszek Woźniak z kl. 3a

II miejsce

  • Maria Gaca z kl. 3a

III miejsce

  • Małgorzata Kozłowska z kl. 3b

wyróżnienie:

  • Agata Kurhaniewicz z kl. 1c
  • Natalia Szlachetka z kl. 4b

Szkolny Konkurs Plastyczny
na "Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową"

wyróżnienia:

  • Daniel Nowak z kl. 1c
  • Amelia Machowska z kl. 2a
  • Patrycja Grzelak z kl. 5b

Szkolny Konkurs Plastyczny
na "Najpiękniejszy adwentowy lampion"

3 wyróżnienia:

  • Alicja Machowiak z kl. 4b
  • Milena Błaszczak z kl. 3b
  • Bartosz Madalski z kl. 3a
Szkolny Konkurs Plastyczny „Stacja Drogi Krzyżowej”

3 wyróżnienia:

  • Natalia Szlachetka z kl. 4b
  • Weronika Tomczak z kl. 4b
  • Zuzanna Trojanowicz z kl. 3c
Szkolny Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsza pisanka”

3 wyróżnienia:

  • Milena Błaszczak z kl. 3b
  • Wiktor Kaczmarkiewicz z kl. 5b
  • Lilianna Rewers z kl. 3a
Szkolny Konkurs Biblioteczny „Zgadnij co czytam?

3 wyróżnienia:

  • Julia Szkudlarek z kl. 5a
  • Klaudia Brzezińska z kl. 5a
  • Patrycja Grzelak z kl. 5b
Szkolny Konkurs Plastyczny
na ilustrację do wybranego wiersza Juliana Tuwima

3 wyróżnienia:

  • Martyna Błaszczak z kl. 3b
  • Weronika Śniegowska z kl. 3c
  • Magdalena Maciejewska z kl. 1d
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

wyróżniono najlepiej czytających na poziomie:

klas I

  • Wiktor Wiśniewski z kl. 1a

klas II

  • Amelia Machowska z kl. 2a

klas III

  • Maria Gaca z kl. 3a

w klasach IV-VI

  • I miejsce – Adrianna Adamczewska z kl. 6b
  • II miejsce – Aleksandra Galuba z kl. 6c
  • III miejsce – Damaris Dorociak z kl. 5a
Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły

laureaci na poziomie:

klas I

  • Wiktor Wiśniewski z kl. 1a

klas II

  • Aleksandra Blejwas z kl. 2b

klas III

  • Milena Błaszczak z kl. 3b

klas IV

  • Alicja Machowiak z kl. 4b

klas V

  • Katarzyna Kierzkowska z kl. 5a

klas VI

  • Martyna Błaszczak z kl. 6c

Szkolny Konkurs  „Zadania Matematyczne o Patronie Szkoły"

laureaci:

  • Filip Łęcki z kl. 4b
  • Wiktoria Rewers z kl. 5c
  • Paweł Kapela z kl. 6a

Szkolny Konkurs Matematyczny
o tytuł Matematyka Roku 2015

laureaci na poziomie:

klas I

  • Wiktor Wiśniewski z kl. 1a

klas II

  • Julia Staniszewska z kl. 2c

klas III

  • Maria Gaca z kl. 3a

klas IV

  • Julia Pawela z kl. 4c

klas V

  • Kacper Adamczyk z kl. 5b

Tytuł Matematyka Roku 2015 zdobył

  • Paweł Kapela z kl. 6a
Szkolny Konkurs Ortograficzny

laureaci na poziomie:

klas I

  • Wiktor Wiśniewski z kl. 1a

klas II

  • Amelia Machowska z kl. 2a

klas III

  • Milena Błaszczak z kl. 3b

klas IV

  • Jan Święciochowski z kl. 4c

klas V

  • Patryk Naglik z kl. 5c

klas VI

  • Adrianna Adamczewska z kl. 6b

Szkolny Konkurs Informatyczny
"Z komputerem za pan brat"

laureaci na poziomie:

klas IV

  • Hanna Synowiec z kl. 4c

klas V

  • Mikołaj Głodkowski z kl. 5c

klas VI

  • Paweł Kapela z kl. 6a

Szkolny Konkurs o tytuł "Mistrza Pióra"
"W przyszłości chciałbym zostać..."

laureatka:

  • Aleksandra Galuba z kl. 6c

Szkolny Konkurs o tytuł Lingwisty Roku

I miejsce w kategorii klas IV

  • Alicja Machowiak z kl. 4b

I miejsce w kategorii klasV

  • Patryk Naglik z kl. 5c

I miejsce w kategorii klas VI

  • Paweł Kapela z kl. 6a
Szkolny Konkurs Przyrodniczy

laureatami zostali:

  • Alicja Machowiak z kl. 4b
  • Wojciech Machowiak z kl. 5b
  • Paweł Kapela z kl. 6a
Szkolny Konkurs Biblioteczny dla kl. VI

laureat

  • Paweł Kapela z kl. 6a

Szkolny Konkurs Plastyczny o tytuł „Mistrz kredek i pędzla”
„Najbardziej atrakcyjny zawód w świecie”

laureat

  • Martyna Błaszczak z kl. 6c
Szkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej

laureaci na poziomie:

klas I

  • Zofia Synowiec z kl. 1f

klas II

  • Aleksander Forycki z kl. 2a

klas III

  • Zuzanna Trojanowicz z kl. 3c
Szkolny Konkurs Plastyczny
na „Logo Stowarzyszenia Uśmiech Dziecka”

wyróżnienie:

  • Filip Łęcki z kl. 4b

Szkolny Konkurs 
na wspomnienie z podróży, wyjazdów w czasie ferii zimowych

konkurs plastyczny:

  • Zuzanna Trojanowicz z kl. 3c

konkurs literacki:

  • Jakub Barański z kl. 3a
Szkolny Konkurs Wiedzy o Ewangelii Świętego Mateusza

laureat

  • Paweł Kapela z kl. 6a

Osiągnięcia sportowe

w roku szkolnym 2014 / 2015

I miejsce w Małych Mistrzostwach Świata
w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Podstawowych
w kategorii klas VI
  • Wiktor Kowalski
  • Mikołaj Kowalikowski
  • Oskar Gurgul
  • Michał Moskalik
  • Alan Bryk
  • Rafał Mackowiak
  • Jakub Ratajczyk
  • Szymon Litko
  • Łukasz Stojek
  • Szymon Górny
II miejsce w I Siatkarskim Memoriale Daniela Burdzińskiego
  • Wiktor Kowalski
  • Mikołaj Kowalikowski
  • Oskar Gurgul
  • Michał Moskalk
  • Alan Bryk
  • Rafał Mackowiak
  • Jakub Ratajczyk
  • Szymon Litko
  • Łukasz Stojek
  • Szymon Górny
II miejsce w Rozgrywkach Fazy Rozbudowanej
Mini Siatkówki Dziewcząt (Kinder + Sport + Wielkopolska)
  • Karina Błaszczak
  • Magdalena Figas
  • Klaudia Kuchcińska
  • Zuzanna Hierowska
  • Adrianna Adamczewska
III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego Szkół Podstawowych w Badmintonie Dziewcząt
  • Karina Błaszczak
  • Magdalena Figas
  • Zuzanna Hierowska
III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej
  • Kacper Adamczyk
  • Szymon Górny
  • Ratajczyk Jakub
  • Zuzanna Hierowska
  • Oskar Gurgul
  • Siatkowski Bartosz
  • Kowalikowski Mikołaj
  • Kamiński Jakub
  • Fabian Szymański
  • Maćkowiak Rafał
IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego Szkół Podstawowych w Badmintonie Chłopców
  • Kowalikowski Mikolaj
  • Wiktor Kowalski

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego,
I miejsce w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego,
III miejsce w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego

w Piłce Siatkowej Chłopców

  • Wiktor Kowalski
  • Mikołaj Kowalikowski
  • Oskar Gurgul
  • Michał Moskalk
  • Alan Bryk
  • Rafał Mackowiak
  • Jakub Ratajczyk
  • Szymon Litko
  • Łukasz Stojek
  • Szymon Górny

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu,
V miejsce w Mistrzostwach Rejonu

w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców

  • Wiktor Kowalski,
  • Rafał Mackowiak,
  • Jakub Kamiński,
  • Lukasz Stojek,
  • Szymon Górny,
  • Oskar Gurgul,
  • Jakub Ratajczyk,
  • Michał Moskalik

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego
II miejsce w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego

w Piłce Siatkowej Dziewcząt

    • Karina Błaszczak
    • Magdalena Figas
    • Zuzanna Hierowska
    • Adrianna Adamczewska
    • Klaudia Kuchcińska
    • Aleksandra Galuba
    • Joanna Kaczmarek
    • Martyna Błaszczak
    • Zuzanna Kościelska
    • Maja Nowak

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu,
III miejsce w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego

w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt

  • Karina Błaszczak
  • Magdalena Figas
  • Klaudia Kuchcińska
  • Martyna Błaszczak
  • Zuzanna Kościelska
  • Michalina Dyncer

I miejsce w półfinale Mistrzostw Polski

ORLIK VOLLEYMANIA 2015

  • Karina Błaszczak
  • Magdalena Figas
  • Klaudia Kuchcińska
  • Mikołaj Kowalikowski
  • Wiktor Kowalski
  • Łukasz Stojek
I miejsce w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego
w skoku w dal
  • Magdalena Figas

I miejsce w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego
i V miejsce w finale Mistrzostw Wielkopolski

w rzucie piłeczką palantową

  • Karina Błaszczak
II miejsce w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego
w rzucie piłeczką palantową
  • Klaudia Kuchcińska

III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego
Szkół Podstawowych Klas Pierwszych
III miejsce Klas Drugich
i II miejsce Klas Trzecich

w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Klasy I

  • Martyna Chojnacka
  • Bartek Chojnacki
  • Agata Siwińska
  • Szymon Chmiel 
  • Antek Giszter
  • Nikolas Jędrzejewski
  • Nikola Rewers
  • Piotr Radecki
  • Martyna Dominiczak
  • Oskar Łukowski
  • Kacper Gracyalny
  • Julia Gamalczyk 
  • Patrycja Manuszak
  • Jakub Olek
  • Amelia Wysocka

Klasy II

  • Julia Mierzwińska
  • Hania Pikos
  • Wojtek Barciszewski
  • Franek Sęk
  • Kacper Król
  • Piotr Ratajczyk
  • Weronika Bączkowska
  • Oliwia Sroka
  • Dominik Maciejewski
  • Tosia Dyncer
  • Dawid Graczyk
  • Hania Kaczmarek

Klasy III

  • Jakub Soszyński
  • Szymon Helwin
  • Maria Gaca
  • Oliwia Ciecielung
  • Bartek Balcerowski
  • Milena Błaszczak
  • Weronika Śniegowska
  • Edyta Chłędowska
  • Zbyszek Owczarzak
  • Igor Sulkowski
  • Tymon Szygenda
  • Ala Machowiak

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego Szkół Podstawowych Klas Pierwszych, Drugich i Trzecich

w Trójboju Lekkoatletycznym

  • Amelia Wysocka
  • Julia Gamalczyk
  • Hanna Pikos
  • Julia Mierzwińska
  • Weronika Śniegocka
  • Aleksandra Górska
  • Paulina Wojtas
  • Zofia Wielowska
  • Weronika Bączkowska
  • Milena Błaszczak
  • Aleksandra Blejwas
  • Emilia Waszak
  • Jakub Olek
  • Oskar Łukowski
  • Tobiasz Kasprzak
  • Piotr Półrolniczak
  • Jakub Plewczyński
  • Igor Sulkowski
  • Kacper Gracyalny
  • Szymon Chmiel
  • Kacper Król
  • Piotr Ratajczyk
  • Szymon Michalak
  • Bartosz Balcerowski
I, II i III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego
w Indywidualnych Biegach Przełajowych kl. I-III

Klasy I

  • Julia Gamalczyk  -   I miejsce

Klasy II

  • Weronika Bączkowska  -  II miejsce

Klasy III

  • Weronika Śniegowska  - II miejsce
  • Igor Sulkowski  - III miejsce
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu klas I
w grze w „Dwa ognie”
  • Martynka Chojnacka
  • Martynka Dominiczak
  • Magda Małecka
  • Agatka Siwińska
  • Amelka Wawrzych
  • Antoś Giszter
  • Alek Kasiura
  • Oskar Łukowski
  • Alex Strzelczyk
  • Wiktor Wiśniewski
SPORTOWCY ROKU
  • Karina Błaszczak z kl. 6b
  • Magdalena Figas z kl. 6b
  • Wiktor Kowalski z kl. 6c

Gratulujemy!!!

POWRÓT

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie Rights Reserved.