^Powrót na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Wyniki konkursów - 2016/2017

Osiągnięcia uczniów w konkursach 
w roku szkolnym 2016/2017 przedstawiają się następująco:

Ogólnopolski Konkurs dla szkół „Szkolny Klub Wolontariatu”

wolontariat

 

 

Certyfikat „Szkolny Klub Wolontariatu”

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

7 wyróżnień:

  • Kusiołek Julia kl. II a
  • Wiśniewski Wiktor kl. III a
  • Górniak Jakub kl. III d
  • Gaca Maria kl. V a
  • Kasprzyk Zofia kl. V a
  • Madalski Bartosz kl. V a
  • Przygoda Konrad kl. V b
Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia

Laureat:

  • Bartosz Madalski z kl. V a

Wyróżnienie:

  • Maria Gaca z kl. V a
Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny 

wynik bardzo dobry i 3 miejsce w województwie:

  • Wiktor Wiśniewski z kl. III a

wynik bardzo dobry i 36 miejsce w województwie:

  • Filip Piersiala z kl. II c
Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna „Pionki”

Laureaci:

  • Nikola Burdzińska
  • Julia Gałan
  • Klaudia Tomaszkiewicz
  • Alan Zehner
  • Piotr Błaszczyk
  • Stanisław Chmiel
  • Natalia Jakubowska
  • Nikola Otulakowska
  • Marcel Wiśniewski
  • Oliwia Wojciechowska
  • Amelia Zaradzka
  • Zuzanna Szelejewska
Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego Olimpus

Laureat:
4-miejsce w Polsce

  • Jan Święciochowski z kl. VI c
Ogólnopolska Olimpiada Olimpusek

2 wyróżnienia:

  • Wiktor Wiśniewski z kl. III a
  • Oskar Łukowski z kl. III a
Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego Galileo 2017

Laureat:

  • Patryk Chudziński z kl. V c

Wyróżnienia:

  • Konrad Naglik z kl. IV a
  • Julia Staniszewska z kl. IV c
  • Amelia Machowska z kl. IVa
Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego Galileo 2017

Wyróżnienie:

  • Amelia Machowska z kl. IV a
Ogólnopolski Konkurs z Przyrody Galileo 2017 

Laureatka:

  • Zofia Kazibut

Wyróżnienia:

  • Maria Gaca,
  • Bartosz Madalski,
  • Mateusz Węgrzyn,
  • Adam Łysiak,
  • Amelia Machowska,
  • Alicja Machowiak,
  • Zuzanna Trojanowicz
Ogólnopolski Konkurs Zuch 

Laureat

  • Wiktor Wiśniewski z kl. III a
Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego Albus 2017

Laureat i 5 miejsce w Polsce:

  • Amelia Machowska z kl. IV a

Wyróżnienie:

  • Adam Łysiak z kl. IV a
  • Alicja Machowiak z kl. VI b

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

„Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

organizowany przez KRUS

I miejsce w powiecie:

  • Milena Błaszczak z kl. V b
Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy 

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

  • Alicja Machowiak z kl. VI b
  • Bartosz Madalski z kl. V a
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

Do etapu rejonowego zakwalifikowała się:

 

  • Joanna Nowicka z kl. 6b
Rejonowy Konkurs Recytatorski „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”

Laureat:

  • Emilia Bednarowicz z kl. 3e

Powiatowy Konkurs Plastyczny

„Zmień śmieć w przydatną rzecz”

organizowany przez Stowarzyszenie Rozwinąć Skrzydła

I miejsce 

  • Antonina Dyncer z kl. IV c

I miejsce 

  • Antoni Woźniak z kl. V a

II miejsce

  • Alicja Machowiak z kl. VI b

Szkolny Konkurs o Patronie Szkoły

Na poziomie oddziałów przedszkolnych:

  • Amelia Janiak z „0”II

Na poziomie klas I:

  • Bartosz Adamski z kl. I

Na poziomie kl. II:

  • Julia Blejwas z kl. II b

Na poziomie kl. III:

  • Wiktor Wiśniewski z kl. III a

Na poziomie klas IV:

  • Aleksandra Blejwas z kl. IV b

Na poziomie klas V:

  • Zofia Kasprzyk z kl. V a

Na poziomie klas VI:

  • Alicja Machowiak z kl. VI b

Szkolny Konkurs na zadania Matematyczne o Patronie Szkoły

Wyróżniono 3 uczniów:

  • Kacper Kasprzak z kl. IV a
  • Maria Gaca z kl. V a
  • Alicja Machowiak z kl. VI b
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania – finał 

Wyróżniono

na poziomie klas IV-VI:

  • I miejsce – Maria Gaca z kl. V a
  • II miejsce – Alicja Machowiak z kl. VI b
  • III miejsce – Amelia Machowska z kl. IV a

na poziomie klas I-III:

  • I miejsce – Sara Matysiak z kl. II e
  • II miejsce – Julia Blejwas z kl. II b
  • III miejsce – Marta Dominiak z kl. III b

Szkolny Konkurs

na prezentację multimedialną o prawach dziecka

Wyróżniono 2 uczniów:

  • Alicja Machowiak z kl. VI b
  • Natalia Szlachetka z kl. VI b
Szkolny Konkurs Plastyczny pt.: „Laurka Matce Bożej”

Wyróżniono 3 uczniów:

  • Martyna Chojnacka z kl. III a
  • Bartłomiej Chojnacki z kl. III a
  • Anna Maciejewska z kl. V a

Konkurs plastyczny

„Pomóż Mrówce ozdobić sklep – wykonaj ozdobę świąteczną”

organizowany przez Market „Mrówka” w Słupcy

Wyróżniono 2 uczniów:

  • Martyna Klekocka z kl. III c
  • Adrianna Uzarowicz z kl. III c
Szkolny Konkurs Informatyczny „Mistrz Kodowania”

Laureat:

  •  Joanna Nowicka z kl. VI b

Szkolny Konkurs Plastyczny

„Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”

oraz „Mój Św. Mikołaj”

Wyróżniono 5 uczniów:

  • Julia Bączkowska z kl. I
  • Jan Siuda z kl. I
  • Zuzanna Hyżak z kl. V a
  • Filip Kotowicz z kl. V c
  • Jakub Grądziel z kl. VI a

Szkolny Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna

i Baranek Wielkanocny”

Wyróżniono 3 uczniów:

  • Wojciech Burdasz z kl. II e 
  • Małgorzata Kozłowska z kl. VI b 
  • Natalia Szlachetka z kl. VI b
Szkolny Konkurs Literacki „Pomaganie jest fajne”

Nagrodzono 2 uczniów:

  • Adam Łysiak z kl. IV a
  • Joanna Nowicka z kl. VI b

Wyróżniono 3 uczniów:

  • Alicja Machowiak z kl. VI b 
  • Natalia Szlachetka z kl. VI b
  • Marta Kasprzyk z kl. IV a
Szkolny Konkurs Plastyczny „Na projekt okładki”

Nagrodzono prace 3 uczniów:

  • Filip Śliwczyński z kl. II d 
  • Julia Wężniejewska z kl. III d
  • Martyna Dominiczak z kl. III a
Szkolny Konkurs „Rymy o książce”

Nagrodzono prace 3 uczniów:

  • Amelia Machowska z kl. IV a 
  • Anna Maciejewska z kl. V a 
  • Alicja Machowiak z kl. VI b
Szkolny Konkurs Matematyczny o tytuł „Matematyka Roku”
  • Bartosz Adamski z kl. I
  • Julia Kusiołek z kl. II d
  • Wiktor Wiśniewski z kl. III a
  • Adam Łysiak z kl. IV a
  • Bartosz Madalski z kl. V a
  • Tamara Klaszczyńska z kl. VI b
Szkolny Konkurs Ortograficzny
  • Eryk Ławniczak z kl. IV b
  • Milena Błaszczak z kl. V b
  • Alicja Machowiak z kl. VI b

Szkolny Konkurs

„Z komputerem za Pan Brat”
  • Adam Łysiak z kl. IV a
  • Eryk Adamski z kl. V a
  • Natalia Szlachetka z kl. VI b

Szkolny Konkurs

o tytuł „Lingwisty Roku”
  • Kacper Kasprzak z kl. IV a
  • Maria Gaca z kl. V a 
  • Jan Święciochowskiz kl. VI a
Szkolny Konkurs Przyrodniczy
  • Aleksander Forycki z kl. IV a 
  • Bartosz Madalski z kl. V a
  • Alicja Machowiak z kl. VI b

Szkolny Konkurs Biblioteczny ze znajomości lektur

  • Alicja Machowiak z kl. VI b
Szkolny Konkurs Ekologiczny dla uczniów kl. I-III
  • Bartosz Stankiewicz z kl. I 
  • Mateusz Knast z kl. II c
  • Zofia Synowiec z kl. III e

Szkolny Konkurs na wynalazek

I miejsce nagroda dyrektora:

  • Natalia Szlachetka z kl. VI b
  • Igor Sawicki z kl. VI a
  • Oliwier Sawicki z kl. IV b
Szkolny Konkurs Literacki o tytuł „Mistrz Pióra”
  • Alicja Machowiak z kl. VI b

Szkolny Konkurs Plastyczny

o tytuł „Mistrz Kredek i Pędzla”

Laureat:

  • Paulina Kamińska z kl. VI b

Szkolny Konkurs „Mistrz Ruchu Drogowego”

Laureat:

na poziomie klas IV

  • Krzysztof Jabłoński z kl. IV b

na poziomie klas V

  • Tymoteusz Antczak z kl. V b

 

Osiągnięcia sportowe
w roku szkolnym 2016/2017

Klasy 1-3

Uczniowie klas I – III uczestniczyli w r. szk. 2016/2017 w zawodach o randze Mistrzostw Powiatu. Były to:

Halowy Turniej Rekreacyjno – Sportowy 
 
Gra drużynowa „Dwa Ognie” 
 
Indywidualne Biegi Przełajowe Dziewcząt  i Chłopców 
 
3-Bój LA Dziewcząt i Chłopców 
 
Turniej Rekreacyjno – Sportowy
 

W każdych zawodach klas I – III uczestniczyły niemalże wszystkie szkoły z naszego powiatu. Konkurencja była zatem ogromna. Nasi uczniowie bardzo starali się zająć jak najwyższe miejsca, a przy okazji świetnie się bawili. Za godne reprezentowanie szkoły w sportowych zmaganiach, wszyscy startujący w zawodach zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami podczas apelu, podsumowującego pracę szkoły w mijającym roku szkolnym. Na dyplomach znalazła się też zachęta do dalszego rozwijania talentów sportowych naszych uczniów:

Piłka, skoki czy bieganie

- to jest Twoje powołanie.

Wiemy na pewno, że dasz radę

wygrać każdą Olimpiadę!

I tego życzymy młodym sportowcom ze strzałkowskiej podstawówki

Klasa I 

  • Bartosz Adamski
  • Antoni Wójcicki

Klasa II a

  • Hubert Marszałek
  • Jakub Jęczmionka
  • Dominika Chrzumnicka
  • Maja Piasecka
  • Alicja Wiśniewska
  • Wojciech Karcz

Klasa II b

  • Zuzanna Zastawa
  • Kornelia Adryan
  • Bartosz Barański
  • Ksawery Kuzak
  • Oliwia Gwiazda
  • Julia Blejwas

Klasa II c

  • Martyna Karwecka
  • Mateusz Knast
  • Julia Kurniewicz
  • Nikodem Moczyński
  • Filip Piersiala
  • Eryk Pietraszak
  • Julia Plewczyńska
  • Wiktoria Skrabucha
  • Julia Ziółkowska 

Klasa II d

  • Cyprian Górecki
  • Ignacy Piątek

Klasa II e

  • Fabian Oskar Szefer
  • Filip Król
  • Wojciech Burdasz
  • Adam Hierowski
  • Mikołaj Prus
  • Oliwier Kościuszko
  • Dominik Wojciechowski
  • Oliwia Kruczkowska
  • Martyna Szymańska
  • Wiktoria Kuźniarek
  • Amelia Sawuć

Klasa III a

  • Szymon Chmiel
  • Martyna Chojnacka
  • Bartłomiej Chojnacki
  • Martyna Dominiczak
  • Antoni Giszter
  • Aleksander Kasiura
  • Oskar Łukowski
  • Agata Siwińska
  • Amelia Warzych
  • Wiktor Wiśniewski 

Klasa III b

  • Aleksandra Przygoda
  • Zofia Wielowska
  • Paulina Wojtas
  • Sebastian Grzesista
  • Zuzanna Jadczak
  • Weronika Kamińska
  • Igor Kawski
  • Dawid Król
  • Maciej Piotrowski
  • Karolina Skorniak
  • Krystian Zaradzki 

Klasa III c

  • Amelia Wysocka
  • Jakub Olek

Klasa III d

  • Kacper Błaszczak
  • Nikodem Świątek
  • Amelia Maciejewska 

 

Klasy 4-6

DSCF6668 1

Szkolny Konkurs

o tytuł „Najlepszy Sportowiec”
  • Michalina Dyncer z kl. VI c
  • Franciszek Dąbrowski z kl. VI c

VIII miejsce

w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt

I miejsce

w Mistrzostwach Powiatu,

II miejsce

w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt

II miejsce

w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców

I miejsce

w Mistrzostwach Powiatu,

IV miejsce

w Finale Wojewódzkim
w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt w kat. klas 5-6

I miejsce

w Mistrzostwach Powiatu,

XII miejsce

w Finale Wojewódzkim
w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców w kat. klas 5-6

II miejsce

w Mistrzostwach Powiatu
w Drużynowych Biegach Przełajowych Chłopców w kat. klas 4

I miejsce

w Mistrzostwach Powiatu,

I miejsce

w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego,

XI miejsce

w Finale Wojewódzkim
w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt

I miejsce

w biegu na 60 metrów,

I miejsce

w skoku w dal,

III miejsce

w biegu na 600 metrów,

I miejsce

w indywidualnej klasyfikacji punktowej ( 300 pkt. )
w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym

  • Michalina Dyncer z kl. 6c

II miejsce

w indywidualnej klasyfikacji punktowej w Mistrzostwach Powiatu,

II miejsce

w biegu na 600 metrów
w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym

  • Weronika Śniegowska z kl. 5c

II miejsce

w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców

I miejsce

w biegu na 60 metrów
w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym

  • Mikołaj Płocharski z kl. 6c

VI miejsce

w Finale Wojewódzkim
w Drużynowych Biegach na Orientację Dziewcząt

VII miejsce

w indywidualnej klasyfikacji
w Finale Wojewódzkim w Biegach na Orientację

  • Julia Pawela z kl. 6c 

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie Rights Reserved.