^Powrót na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Działania o charakterze prozdrowotnym

Wszystkie prowadzone w szkole działania o charakterze prozdrowotnym są okazją, by zachęcać dzieci do spożywania owoców i warzyw, jak np. podczas corocznych obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia wskazywane są negatywne skutki palenia tytoniu. Zamiast używek uczniom proponuje się spożywanie warzyw i owoców 5 razy dziennie.

Aby wzbogacić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, nauczyciele organizują także konkursy wiedzowe na ten temat, spotkania ze specjalistami: lekarzem, pielęgniarką, wycieczki do miejscowych zakładów produkcyjnych. Uczniowie biorą udział w przedstawieniach teatralnych związanych z zagadnieniami zdrowego odżywiania i dbania o swoje zdrowie.

Wycieczka klasy III b do piekarni – rok szkolny 2012/2013

W każdej klasie i na wszystkich korytarzach szkolnych uczniowie mają zapewniony stały dostęp do wody pitnej.

Wszyscy chętni uczniowie klas I-III biorą udział w programie „Szklanka mleka”, jak również mogą zakupić zdrowe produkty oferowane w sklepiku prowadzonym na terenie szkoły, takie jak: orzechy, rodzynki, pestki dyni, słonecznika, suszone śliwki, świeże owoce.

Nauczyciele organizują uczniom klas I – III wycieczki do gospodarstw rolnych i agroturystycznych, gdzie oprócz zabawy i odpoczynku, dzieci mają możliwość bliższego poznania zwierząt gospodarskich, darów sadu i ogrodu. Uczestniczą w wycieczkach przedmiotowych do sadu i ogródków warzywnych, podczas których obserwują rozwój roślin w różnych porach roku, zbierają dojrzałe owoce. Wykonują też drobne prace w ogrodzie, sadzą rośliny i cebulki kwiatów ozdobnych.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie Rights Reserved.