^Powrót na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Rok szkolny 2015/2016

Nieodłącznym elementem pracy wychowawczej w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie jest wolontariat dziecięcy. Uczniowie szkoły i ich rodzice, nauczyciele aktywnie włączają się we wszelkie akcje charytatywne.

W roku szkolnym 2015/2016
przeprowadzono następujące akcje charytatywne:

„Pomoc dla Kosowa”

Akcja przeprowadzona we współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Polegała ona na zebraniu przyborów szkolnych.

Zebrano: tornistry szkolne, zeszyty, kredki świecowe i ołówkowe, bloki rysunkowe, wycinanki, które przekazano do siedziby fundacji w Poznaniu.


„Podaj mydło”

Akcja przeprowadzona we współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Celem akcji było zebranie mydeł dla dzieci z Kamerunu.

Zebrano 30 kg mydła, które wysłano do Fundacji Redemptoris Missio.


„Koncert charytatywny dla Patryka”

13.11.2015 r.

Dziś w naszej szkole odbył się koncert charytatywny dla małego Patryka - mieszkańca Stawu, który zmaga się z chorobą nowotworową.

Od października rozprowadzane były cegiełki o wartości 5zł, które były rodzajem biletu wstępu na koncert. Zebrane pieniądze zostały przekazane rodzicom Patryka.

Organizatorzy zaprosili do udziału w koncercie Kacpra Urbaniaka chorego na wrodzoną łamliwość kości, który wystąpił w programach "Rozmowy w toku" i "Uwaga". Jego występ był niezwykle wzruszający.

„Puszka dla Maluszka”

W okresie 1.09. - 1.12. 2015 r. naszej szkole została przeprowadzona ogólnopolska akcja humanitarna "Puszka dla Maluszka", w której wzięły udział klasy IVb i IIc oraz nauczyciele p. Beata Machowiak i p. Dawid Machowiak.

Akcja polegała na zbieraniu puszek aluminiowych, które sprzedano, a uzyskane w ten sposób pieniądze przekazano na adres Fundacji "Redemptoris Missio" na dożywianie dzieci mieszkających w Republice Środkowej Afryki.

Uzyskana kwota to 30zł.

„Jesteśmy Świętymi Mikołajami”

Już po raz dwunasty w naszej szkole prowadzona była akcja pod hasłem "Jesteśmy Świętymi Mikołajami", która polega na zbiórce żywności i słodyczy dla dzieci z potrzebujących rodzin gminy Strzałkowo. Akcja oprócz pomocy materialnej ma również wymiar wychowawczy, gdyż uczniowie wdrażani są do niesienia pomocy innym.

Organizacją akcji po raz kolejny zajęli się wolontariusze z klasy IIc, Ic i III oddziału przedszkolnego pod opieką p.B.Machowiak, p. E. Sypniewskiej i p. B. Mądrej.

Wszystkie zebrane dary wolontariusze przekazali do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzałkowie na ręce p. kierownik Małgorzaty Nowak, która zapoznała dzieci z celem funkcjonowania tej placówki, złożyła podziękowanie i życzenia świąteczne dzieciom oraz ich rodzicom.


„I Ty możesz zostać świętym Marcinem”

Po raz dziewiąty uczniowie ze szkolnego koła PCK zorganizowali zbiórkę ubrań pod hasłem "I Ty możesz zostać świętym Marcinem". Zbiórka trwała od 12-23 listopada i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Wolontariusze posegregowali ubrania, a następnie przekazali na rzecz potrzebujących rodzin i  do punktu Caritas przy kościele parafialnym w Strzałkowie.

„Zaczarowany ołówek”

18 lutego 2016 r.  w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich wStrzałkowie zakończono zbiórkę darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Humanitarnej „Zaczarowany ołówek”, prowadzonej dla Fundacji Redemptoris Missio z siedzibą w Poznaniu. Organizatorami akcji byli młodzi wolontariusze, dzieci i uczniowie należący do szkolnego klubu „Wiewiórka” wraz z opiekunem klubu panią Beatą Machowiak.

Akcja trwała ponad trzy tygodnie. Polegała na zbiórce długopisów, ołówków i kredek.

Zebrano: 245 kolorowych kredek, 156 długopisów i 564 ołówki.

Dary zostały przekazane do siedziby fundacji w Poznaniu, a następnie wysłane w najodleglejsze miejsca na całym świecie. Polscy żołnierze i misjonarze chcieliby pomóc dzieciom w edukacji w zakładanych przez siebie szkołach, wyposażyć je w niezbędne przybory: długopisy, kredki, ołówki, a tym samym sprawić im odrobinę radości.

Wszystkie przybory trafią do dzieci z: Kamerunu, Nowej Gwinei, Afganistanu, Czadu i Republiki Środkowej Afryki.


„Opatrunek na ratunek”

Przez cały miesiąc maj uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie zbierali środki opatrunkowe. Działania te prowadzili w ramach ogólnopolskiej akcji „Opatrunek na ratunek”.

Organizatorami akcji byli członkowie szkolnego klubu „Wiewiórka”, a także zajęć pozalekcyjnych „Zabawy z językiem migowym”.

W tym roku zebrana została rekordowa liczba opatrunków, bo aż 245 sztuk. Wśród darów znalazły się:  bandaże, strzykawki, igły, wata, plastry, kompresy, gazy opatrunkowe.

Zebrane materiały zostaną  przekazane do siedziby Fundacji Redemptoris Missio w Poznaniu, a stamtąd pojadą do ośrodków misyjnych w Afryce.

 Wszystkim darczyńcom
serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc!

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie Rights Reserved.