STRONA ARCHIWALNA Szkoły Podstawowej

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie

Przejdź na stronę

STRONA ARCHIWALNA Gimnazjum

Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie

Przejdź na stronę

STRONA ARCHIWALNA Przedszkola

Przedszkole "Kubuś Puchatek" w Strzałkowie

Przejdź na stronę

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Przejdź na stronę

14 lutego 2020 r. nasza szkoła wzięła udział w projekcie Ministerstwa Obrony Narodowej

„Kalendarz z mundurem”,

którego celem jest zorganizowanie spotkań uczniów z żołnierzami jednostek wojskowych, podczas których będą mogli dowiedzieć się o ważnych wydarzeniach historycznych z dziejów oręża polskiego oraz o historii i współczesnych zadaniach Wojska Polskiego.

Naszą szkołę odwiedzili żołnierze z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Data spotkania nie była przypadkowa – 14 lutego obchodziliśmy 78. rocznicę utworzenia Armii Krajowej.

collage

Historia i dzieje zakonspirowanych sił zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego w latach II wojny światowej było tematem pierwszej części spotkania żołnierzy z ósmoklasistami. Dr Jakub Fischer opowiedział o kampanii wrześniowej i klęsce WP, utworzeniu rządu na emigracji, o życiu mieszkańców Polski w czasie dwóch okupacji i o powstaniu konspiracyjnych organizacji wojskowych – Służby Zwycięstwu Polski, Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej. Następnie szczegółowo omówił działalność AK na terytorium okupowanym przez Trzecią Rzeszę, aż do momentu rozwiązania organizacji 19 stycznia 1945 r.

W czasie drugiej części spotkania żołnierze z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego opowiedzieli uczniom o współczesnych zadaniach sił zbrojnych w Polsce, jak również o swojej codziennej służbie.

DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA

Licznik odwiedzin

000451362
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
...
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystko
1016
2085
23053
407210
14587
62539
451362

Your IP: 34.239.172.52
2020-04-05 13:37

Liczba gości

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

RODO