STRONA ARCHIWALNA Szkoły Podstawowej

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie

Przejdź na stronę

STRONA ARCHIWALNA Gimnazjum

Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie

Przejdź na stronę

STRONA ARCHIWALNA Przedszkola

Przedszkole "Kubuś Puchatek" w Strzałkowie

Przejdź na stronę

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

Przejdź na stronę

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w najmłodszych klasach naszej szkoły zorganizowany został konkurs plastyczny pt. „Zwierzyniec Marszałka Piłsudskiego”. Celem konkursu było m.in. przybliżenie uczniom klas I - III postaci Józefa Piłsudskiego – patrioty, wybitnego polityka i miłośnika zwierząt.

Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie dowolną techniką plastyczną przynajmniej jednego zwierzęcia Marszałka. Wybór był bardzo duży, gdyż Józef Piłsudski chętnie otaczał się zwierzętami - zarówno w domu, jak i w pracy. Często otrzymywał je w ramach prezentu i umieszczał w swojej posiadłości w Sulejówku. Po jednej z imieninowych uroczystości żona Marszałka Aleksandra Piłsudska wyliczyła, że Marszałek otrzymał: dwa psy, dziesięć królików, jedną owcę, sarenkę, lisa, gęś i wojowniczego koguta. Marszałek kochał wszystkie swoje zwierzaki, jednak wyjątkowa nić porozumienia łączyła go z klaczą o imieniu Kasztanka i psem o imieniu… Pies.

Uzbrojeni w taką wiedzę najmłodsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do rysowania, malowania, wydzierania i wyklejania zwierzyńca Marszałka.

W konkursie wzięło udział aż 64 dzieci z klas I – III. Ilustracje wykonane były w estetyczny i ciekawy sposób, z zastosowaniem różnorodnych technik plastycznych, w związku z czym komisja konkursowa postanowiła przyznać WYRÓŻNIENIA wszystkim uczestnikom plastyczno - patriotycznych zmagań.

Ogłoszenie wyników odbyło się w piątek 08 listopada w sali gimnastycznej, podczas szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, m.in. książki Jana Ołdakowskiego pt. „Mój pan woła na mnie Pies. O psie Marszałka Piłsudskiego”.

LAUREACI
konkursu plastycznego pt. „Zwierzyniec Marszałka Piłsudskiego”
IMG 0350

I b
 1. Patrycja Zaradzka
 2. Maja Ławniczak
 3. Antoni Nowak
 4. Eryk Marciniak
 5. Ignacy Skwarek
 6. Jakub Karwecki
 7. Lena Wężniejewska
 8. Zofia Gałan
 9. Martyna Łuczak
 10. Lena Woźniak
 11. Antoni Klotschke
 12. Julian Hyżak
 13. Aleksander Karcz
 14. Amelia Paluch
 15. Liwia Rogowska
I d
 1. Wiktor Pierzchalski
  2. Gabriela Sowacka
  3. Michalina Ciesielska
  4. Kacper Ziółkowski
  5. Ignacy Piątek
II a
 1. Julia Gęgotek
 2. Wiktoria Boczar
 3. Alicja Król
II b
 1. Kryspin Ostrowski
 2. Jan Jarząbek
 3. Marcelina Kowalska
 4. Maja Siatkowska
 5. Amelia Sobczak
 6. Anna Becelewska
II c
 1. Nikodem Przyjazny
 2. Zuzanna Sawuć
 3. Marcelina Rewers
 4. Nicola Cieślewicz
 5. Bartosz Staszak
 6. Martyna Jarolewska
 7. Karolina Szcześniak
 8. Filip Wiśniewski
 9. Marta Kozłowska
 10. Bartosz Tomaska
 11. Julita Strzelczyk
 12. Marta Szmigulan
 13. Larisa Mili
 14. Filip Staszak
 15. Zofia Nowicka
 16. Julia Waryś
 17. Józef Nowicki
II d
 1. Gabriela Woźniak
 2. Nadia Barciszewska
III a
 1. Jakub Jabłoński
 2. Jakub Kowalski
 3. Iga Nowak
III b
 1. Franciszek Kornacki
 2. Paweł Szlachetka
III c
 1. Zofia Kaczmarek
 2. Michał Marcinkowski
 3. Klaudia Szkudlarek
 4. Martyna Piasecka
 5. Emilia Szczepaniak
 6. Amelia Adamczewska
 7. Zuzanna Szelejewska
III d
 1. Zofia Łyskawa
 2. Barbara Majdecka
 3. Karina Skitek
 4. Roma Wiśniewska

DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA

Licznik odwiedzin

000440053
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
...
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystko
232
3046
11744
407210
3278
62539
440053

Your IP: 34.239.172.52
2020-04-02 04:18

Liczba gości

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.

RODO