^Powrót na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole

21.11.2016 r.

W poniedziałek, 21 listopada, Szkolne Koło Caritas postanowiło posłać społeczności szkolnej porcję uśmiechów i pozytywnych myśli obchodząc w naszej szkole po raz pierwszy

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ.

Wspólną zabawę rozpoczęliśmy już 7 listopada. Wychowawcy przeprowadzili lekcję wychowawczą pt.: „Obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jak być człowiekiem Życzliwym?”. Następnie dokonano tajnego wyboru Króla/Królowej życzliwości oraz przeprowadzono konkurs na najlepszą klasową rymowankę o życzliwości.

Natomiast w środę 19 listopada uruchomiliśmy Szkolną Pocztę Pozdrowień i Życzliwości „Uśmiech pocztą przesłany”. Przez kolejne dni mogliśmy wrzucać do skrzynki kartki z pozdrowieniami i miłymi słowami.

W naszej szkole dzień 21 listopada był dniem kolorowym i radosnym. Po przyjściu do szkoły przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas jako Patrol Życzliwości przypinali każdemu UŚMIECHNIĘTĄ BUŹKĘ, która przez cały dzień przypominała, że mamy być uprzejmi w stosunku do siebie.

W czasie zajęć lekcyjnych listonosz Szkolnej Poczty Pozdrowień roznosił pozdrowienia, miłe słowa przesłane do osób, które lubimy.

W tym dniu spotkaliśmy się również wszyscy na Apelu z okazji Światowego Dnia Życzliwości, podczas którego nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów oraz orderów życzliwości dla najbardziej życzliwych osób w klasie.

Zwycięzcami zostały następujące osoby:

Uśmiech Bartosz Adamski
z klasy I
Uśmiech Dominika Chrzumnicka z klasy IIa
Uśmiech Julia Blejwas z klasy IIb
Uśmiech Maja Kawa z klasy IIc
Uśmiech Zofia Siwińska z  klasy IId
Uśmiech Amelia Sawuć z klasy IIe
Uśmiech Wiktor Wiśniewski z klasy IIIa
Uśmiech Oliwier Wiśniewski z klasy IIIb
Uśmiech Martyna Klekocka z klasy IIIc
Uśmiech Julia Wężniejewska z klasy IIId
Uśmiech Klaudia Błaszczak z klasy IIIe
Uśmiech Kacper Graczyk z klasy IVa
Uśmiech Aleksandra Blejwas z klasy IVb
Uśmiech Zofia Kowalówczana z klasy IVc
Uśmiech Zofia Kazibut z  klasy Va
Uśmiech Zuzanna Skibiszewska z klasy Vb
Uśmiech Patryk Chudziński z klasy Vc
Uśmiech Luiza Krzemińska z klasy VIa
Uśmiech Natalia Szlachetka
z klasy VIb
Uśmiech Kaja Kasiura z klasy VIc

W naszej szkole odbywał się również konkurs na najlepszą rymowankę tematycznie związaną z życzliwością. Zwycięzcami w tej kategorii zostały klasy IIc i Vb. Uczniowie w nagrodę otrzymali dyplomy oraz słodką niespodziankę.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY!

Mamy nadzieję, że ten dzień sprowokował nas do spojrzenia na codzienność inaczej: po co narzekać i obrażać się na siebie skoro można inaczej. Z każdej trudnej sytuacji jest jakieś wyjście, zawsze warto przeprosić, porozmawiać, pozytywnie nastawić się do siebie i do świata. Czasami wystarczy tylko szczery uśmiech i od razu życie staje się lepsze. Życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Życzliwość rodzi życzliwość.

BĄDŹMY ŻYCZLIWI NIE TYLKO W TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ
- 21 LISTOPADA -
ALE PRZEZ CAŁY ROK!

 

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas:
p. M. Pęcherzewska i p. Anna Narwojsz – Skwarek

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie Rights Reserved.