Obszar nr 6

Obszar nr 6

Ferie z Samorządem Gminy Strzałkowo

Po raz kolejny w okresie ferii zimowych przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizowane zostały turnieje sportowe dla gimnazjalistów z naszej gminy. Taki sposób spędzania czasu wolnego cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, która nie wyjeżdżała na zimowiska. Frekwencja z roku na rok jest coraz większa, a udział w zmaganiach sportowych biorą również mieszkańcy spoza naszej gminy. Gminny Ośrodek Kultury w Strzałkowie jest fundatorem cennych nagród, które przyciągają jeszcze chętniej miłośników sportu.

HALOWA PIŁKA NOŻNA

Pierwszy odbył się turniej halowej piłki nożnej. Wystartowało w nim osiem zespołów z naszego gimnazjum. Drużyny przez losowanie podzielone zostały na dwie grupy po cztery zespoły .W każdej grupie rozegrano mecze systemem każdy z każdym, w czasie 12 minut. Dwa najwyżej klasyfikowane zespoły z grupy awansowały do gry o miejsca 1-4, natomiast pozostałe o miejsca 4-8. W przypadku takiej samej ilości punktowej w grupie decydował bezpośredni pojedynek pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

Wyniki turnieju:

I miejsce Gold Tsunami

II miejsce Ostre Dziki

III miejsce Rowerzyści

PIŁKA SIATKOWA PARAMI

W kolejnym dniu odbył się turniej piłki siatkowej parami dla dziewcząt i chłopców. W kategorii żeńskiej wzięło udział 6 par, a w męskiej 4. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. Sety rozgrywane były do dwóch zwycięstw, do 15 punktów, a w sytuacji remisu decydował tie-break. W przypadku takiej samej ilości punktów w ostateczny podliczeniu decydował bezpośredni pojedynek. Nagrody były również siatkarskie i zawodnicy, którzy znaleźli się na podium otrzymali nakolaniki i inne nagrody do wyboru.

Wyniki w kategorii dziewcząt:

I miejsce- Aleksandra Walicka, Weronika Flisiak

II miejsce- Joanna Samulczyk, Sandra Staszak

III miejsce- Katarzyna Krzewińska, Anna Czajka

W kategorii męskiej wyniki kształtowały się następująco:

I miejsce – Michał Bartkowiak, Wojciech Wrotecki

II miejsce – Eryk Barwinek, Dominik Figas

III miejsce – Dawid Welter, Marek Kowalski

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W ostatnim dniu ferii rozegrany został turniej tenisa stołowego. W tym roku do turnieju przystąpiło 16 uczestników, dziesięciu chłopców i sześć dziewczynek. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, do 11 punktów. Uczestnicy zawodów już w spokojniejszej atmosferze rywalizowali ze sobą na hali strzałkowskiej. Wśród dziewcząt najlepszymi okazały się:

I miejsce – Katarzyna Krzewińska

II miejsce – Kamila Cicha

III miejsce- Antczak Wiktoria

Zwycięzcy wśród chłopców:

I miejsce- Grudziński Piotr

II miejsce- Synowiec Mikołaj

 

BIP

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła promująca zdrowie

Partner szkoły

Kontakt

 

 

 GIMNAZJUM

im. Janusza Korczaka

ul. Ostrowska 8b
62-420 Strzałkowo
Tel: (63) 275-05-00
NIP 6671573476
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.