Obszar nr 5

Obszar nr 5

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KLAS I

15 lutego w ostatnią sobotę bezśnieżnych ferii zimowych dziewczęta z klasy pierwszej sportowej o profilu piłki siatkowej wzięły udział w turnieju w swojej kategorii wiekowej. W Strzałkowie zostały zorganizowane i rozegrane zawody pomiędzy zespołami z Bielic, Wrześni, Poznania i Strzałkowa. Nasze zawodniczki  rozpoczęły turniej z bardzo dużym zaangażowaniem rywalizując z  zespołem z Bielic. Początek był bardzo obiecujący i pierwszy set wygrały one 25-18. Niestety szybko nasza radość zamieniła się w stres, gdy zespół przeciwny zaczął walczyć z nami punkt za punkt i w drugim secie dziewczyny uległy rywalkom 26-24. Set decydujący nie był również naszym sukcesem i zakończył się wynikiem 11-15.

W kolejnych potyczkach z zespołami z Wrześni i Poznania nasze młode siatkarki nie miały zbyt dużo do powiedzenia i zawody zakończyły na czwartym miejscu okazując się bardzo gościnne jako gospodarze turnieju. Zwycięzcą zawodów zostały gimnazjalistki z Wrześni, które wygrały wszystkie spotkania bez straty seta. Organizatorzy zawodów oprócz okazałych pamiątek dla drużyn nagrodzili również zawodniczki. W gronie tym znalazła się uczennica naszego Gimnazjum Weronika Pawlak, która otrzymała siatkarskie nakolanniki. Przed nimi teraz ogrom pracy i miejmy nadzieję tyleż samo z tego faktu radości oraz chęci rozwijania swojej pasji. Poniżej szczegółowa wyniki z turnieju:

HALOWA LIGA PIŁKI NOŻNEJ

W okresie zimowym, kiedy młodzież gimnazjalna ma nadmiar wolnego czasu i brak możliwości ruchu na świeżym powietrzu organizujemy w naszej szkole Halową Ligę Piłki Nożnej. Oczywiście uczestnikiem rozgrywek może być każdy uczeń  naszego gimnazjum, a jedynym ograniczeniem w tworzeniu zespołów jest liczba trzech zawodników zrzeszonych (PZPN) w jednym zespole ligowym.  Rozgrywki odbywają się według ogólnych przepisów futsalu, a czas gry wynosi 2 x 10 minut. Turniej rozgrywaliśmy od 1 grudnia w każdy poniedziałek i środę w godzinach od 16.00 – 17.30. Przy organizacji rozgrywek oraz podczas sędziowania meczów zaangażowani są zainteresowani uczniowie, którzy chcą rozwijać także inne umiejętności związane ze sportem.

W tym roku do rozgrywek zapisało się 8 zespołów, które grały pierwszą rundę systemem każdy z każdym. Po rozegraniu tej rundy w zależności od liczby zdobytych punktów zespoły zostały podzielone na dwie grupy walczące o miejsca 1 – 4 oraz 5 – 8. Druga runda, w której zespoły grały mecz i rewanż ponownie systemem każdy z każdym we własnej grupie, decydowała o miejscach w całym naszym turnieju (pod uwagę brane były kolejno: liczba zdobytych punktów, bezpośredni pojedynek, różnica bramek strzelonych do straconych).

Dla najlepszych zespołów zostały ufundowane drobne upominki, a zespół, który zajął pierwsze miejsce jako reprezentacja naszego gimnazjum rozegra 21 marca mecz z nauczycielami naszego gimnazjum w ramach obchodów „Pierwszego dnia wiosny”.

22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W naszej szkole odbywają się pozalekcyjne zajęcia z tańca. Głównym celem zajęć tanecznych jest umożliwianie uczniom pogłębiania wiedzy i umiejętności w obszarach, którymi są szczególnie zainteresowani. Udział w zajęciach daje możliwość wyrażania siebie poprzez współtworzenie układów tanecznych indywidualnie i w zespole. Dodatkowo wpływa na kształtowanie właściwej sylwetki, rozwój koordynacji, koncentracji oraz poczucia rytmu i estetyki ciała.

W ramach zajęć odbywa się nauka różnego stylu, techniki i rodzaju tańca:

- tańce towarzyskie (cha-cha-cha, rock & roll, jive, salsa, walc)
- aerobik
- taniec współczesny
- dancehall.

Uczennice naszej szkoły występują na wielu imprezach środowiskowych (Dni Strzałkowa, Święto Rodziny, Powiatowe Dożynki, Święto Odzyskania Niepodległości, Orkiestra Świątecznej Pomocy, mecze piłki ręcznej, piłki nożnej ), biorą udział w przeglądach tanecznych, oraz w zawodach z aerobiku grupowego.

Załączona dokumentacja wideo to występ na 22 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 12. 01. 2014 r. Prezentowane tańce to dancehall, składanka taneczna (taniec współczesny i dancehall) oraz aerobik.