Obszar nr 1

Obszar nr 1

Koordynacja ruchowa jest to zdolność do wykonywania złożonych aktów ruchowych, przestawiania się z wykonywania jednych ruchów na drugie, oraz szybkiego wykonywania nowych nieoczekiwanych ruchów. Stanowi ona podstawę nauczania i doskonalenia umiejętności technicznych. Jest gwarantem osiągnięcia wysokiego poziomu sportowego. Na każdej lekcji wychowania fizycznego mamy do czynienia z jej elementami.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO 3

„Berek”

 

Obustronne krążenia ramion w przód w podskokach

 

Krążenia ramion – prawa ręka w przód, lewa w tył.

 

Uczeń podrzuca piłkę do góry, czeka na kozioł, po czym wchodzi pod piłkę i podbija ją głową. Następnie odbija sposobem oburącz górnym.

 

Uczeń odbija piłkę nad głowę, czeka na kozioł i stara się przełożyć nogę nad odbijającą się piłką

 

Z siadu prostego uczeń odbija piłkę nad głowę sposobem oburącz górnym i stara się ją złapać w postawie siatkarskiej wysokiej sposobem oburącz górnym.

 

Uczniowie dobierają się w pary. Jeden z nich staje na linii końcowej, drugi odbija piłkę nad kolegą i przechodzi pod nogami kolegi i stara się złapać piłkę zanim ta skozłuje drugi raz.

 

Uczniowie dobierają się w pary. Jeden z nich staje na linii końcowej, drugi odbija piłkę nad kolegą i wykonuje skok rozkroczny przez partnera. Później stara się złapać piłkę zanim ta skozłuje drugi raz.

 

Zajęcia wychowania fizycznego mogą być dla uczniów ciekawe i atrakcje. Poruszanie się po boisku w piłce siatkowej to podstawa, a zajęcia o tej tematyce muszą być powtarzane i dlatego dla ich atrakcyjności  nie można popadać w schematy. Wprowadzając różne przybory na lekcji uczniowie chętniej i z większym zaangażowaniem biorą w nich udział.

SCENARIUSZ LEKCJI WF

Dziewczęta chętnie biorą udział w zajęciach przy muzyce. Lekcje wychowania fizycznego w takiej formie cieszą się dużym zainteresowaniem i sprawiają ogromną radość uczniom.

Scenariusz lekcji WF (z wykorzystaniem elementów salsy)

Salsa:

Ćwiczenia aerobiku:

BIP

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła promująca zdrowie

Partner szkoły

Kontakt

 

 

 GIMNAZJUM

im. Janusza Korczaka

ul. Ostrowska 8b
62-420 Strzałkowo
Tel: (63) 275-05-00
NIP 6671573476
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.