POZNAJEMY TRADYCJE ŚWIĄTECZNE NASZEGO REGIONU – 11.12.2012 R.

POZNAJEMY TRADYCJE ŚWIĄTECZNE NASZEGO REGIONU – 11.12.2012 R.

Młodzież gimnazjum chętnie korzysta z różnych form kształcenia, które zapewnia im nasza szkoła.Aby więc lepiej poznać tradycje świąteczne związane z Bożym Narodzeniem, uczniowie klasy Ic i Ie  pod opieką pań Jolanty PrzygockiejAnny Skorniak oraz Ilony Trojanowiczwybrali się do Gospodarstwa Gościnnego Stanicy Rycerskiej w Korwinie.Tutaj czekał na wszystkich sympatyczny właściciel(p. Stachurski), który w ciekawy sposób przedstawił pierwszoklasistom zwyczaje i obrzędy świąteczne  przestrzegane w domach naszych przodków.

[nggallery id=22]
Po interesującym wykładzie przyszedł czas na zwiedzanie gospodarstwa.Ogromny entuzjazm wzbudziła wizyta w stajni.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ta nietypowa lekcja pozwoliła wszystkim lepiej poznać tradycje naszego regionu i poczuć prawdziwą magię zbliżających się świąt.

(Uczniowie dziękują rodzicom za pyszne czekoladowe mikołaje. Szczególne podziękowania należą się p.Wabińskiej, która ufundowała dla całej klasy Ic słodki upominek.)

Opracowała: Jolanta Przygocka

BIP

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła promująca zdrowie

Partner szkoły

Kontakt

 

 

 GIMNAZJUM

im. Janusza Korczaka

ul. Ostrowska 8b
62-420 Strzałkowo
Tel: (63) 275-05-00
NIP 6671573476
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.