POZNAJEMY TRADYCJE ŚWIĄTECZNE NASZEGO REGIONU – 11.12.2012 R.

POZNAJEMY TRADYCJE ŚWIĄTECZNE NASZEGO REGIONU – 11.12.2012 R.

Młodzież gimnazjum chętnie korzysta z różnych form kształcenia, które zapewnia im nasza szkoła.Aby więc lepiej poznać tradycje świąteczne związane z Bożym Narodzeniem, uczniowie klasy Ic i Ie  pod opieką pań Jolanty PrzygockiejAnny Skorniak oraz Ilony Trojanowiczwybrali się do Gospodarstwa Gościnnego Stanicy Rycerskiej w Korwinie.Tutaj czekał na wszystkich sympatyczny właściciel(p. Stachurski), który w ciekawy sposób przedstawił pierwszoklasistom zwyczaje i obrzędy świąteczne  przestrzegane w domach naszych przodków.

[nggallery id=22]
Po interesującym wykładzie przyszedł czas na zwiedzanie gospodarstwa.Ogromny entuzjazm wzbudziła wizyta w stajni.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ta nietypowa lekcja pozwoliła wszystkim lepiej poznać tradycje naszego regionu i poczuć prawdziwą magię zbliżających się świąt.

(Uczniowie dziękują rodzicom za pyszne czekoladowe mikołaje. Szczególne podziękowania należą się p.Wabińskiej, która ufundowała dla całej klasy Ic słodki upominek.)

Opracowała: Jolanta Przygocka

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

IMG_20130926_130234

W roku 2001 Rada Europy ustanowiła 26 września Europejskim Dniem Języków. Idea tego święta służy promocji bogactwa kulturowego Europy oraz jest okazją by zachęcić każdego do nauki języków obcych. Tegorocznym obchodom Europejskiego Dnia Języków przyświeca hasło Włącz się!zachęcające do tego, aby podjąć trud nauki języka obcego. 26 września to również doskonała okazja do zabawy, ponieważ nauka języka obcego może być przyjemnością. Z tej okazji uczniowie Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie przygotowali skecze w języku niemieckim. Publiczność miała również okazję obejrzeć prezentacje multimedialne o krajach niemieckojęzycznych.

W przygotowanie tegorocznych obchodów Europejskiego Dnia Języków włączyli się uczniowie klasy 2e: Paulina Mistrzak, Malwina Mielcarek, Klaudia Miastkowska, Krzysztof Gizelski, Mateusz Chmielewski, Szymon Michalak oraz Wojtek Tomczak.

Uczniowie pracowali pod opieką pani Agnieszki Węgrzyn i Annny Skorniak.

Obchody święta Niepodległości

AgfaPhoto

W naszej szkole jak co roku odbyła się uroczysta akademia z okazji odzyskania niepodległości. W tym roku mija 95 rocznica tamtych wydarzeń a uroczystość odbyła się 12 listopada pod hasłem ,,ABYŚMY MY MOGLI ŻYĆ”.

 

IMG_0125

Uczniowie naszego gimnazjum pod kierunkiem p. Ilony Trojanowicz przygotowały program poetycko – muzyczny, który wypełniły piękne wiersze o Ojczyźnie. Doskonałe uzupełnienie przedstawienia stanowiły pieśni patriotyczne śpiewane przez chór, który prowadzi p. Agata Gierłowska. W uroczystości tej wzięła udział młodzież naszej szkoły ,która swoją postawą i strojem galowym oddała hołd i szacunek tym, którzy polegli za Ojczyznę. Również z okazji Święta Niepodległości została przygotowana przez p. Ilonę Trojanowicz oraz p. Jolantę Przygocką wystawa okolicznościowa pod hasłem ,,WOLNA I NIEPODLEGŁA”. Młodzież z zaciekawieniem oglądała zdjęcia i czytała informacje dotyczące niepodległego państwa polskiego.

Wieczorek poetycki

WIECZOREK POETYCKI

W związku z ogłoszeniem 2013 rokiem Juliana Tuwima w naszym gimnazjum (29.11.2013 r.) odbył się wieczorek poetycki poświęcony temu twórcy. Podczas spotkania przygotowanego przez panie Jolantę Przygocką iBeatę Głodkowską uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację na temat życia i twórczości J.Tuwima oraz wysłuchać jego kilkunastu utworów w wykonaniu naszych starszych kolegów.

Czytaj więcej: Wieczorek poetycki

BIP

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła promująca zdrowie

Partner szkoły

Kontakt

 

 

 GIMNAZJUM

im. Janusza Korczaka

ul. Ostrowska 8b
62-420 Strzałkowo
Tel: (63) 275-05-00
NIP 6671573476
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.