WYCIECZKA DO STOLICY

26 maja 2017 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy, aby pogłębić wiedzę na temat stolicy i jej historii. Opiekę w czasie wyjazdu sprawowali: p. Izabela Malik oraz p. Robert Jarząbek.
Program wycieczki obejmował: Starówkę, Łazienki Królewskie, Muzeum Ewolucji, Złote Tarasy oraz Stadion Narodowy.
Jednym z pierwszych punktów naszej wycieczki był spacer uliczkami Starego Miasta. Stare Miasto w Warszawie to najstarszy ośrodek miejski naszej stolicy, będący zwartym zespołem architektury zabytkowej, przeważnie z XVII i XVIII wieku o średniowiecznym układzie zabudowy, otoczone pierścieniem murów obronnych z XIV–XVI wieku.
Póżniej udaliśmy się do Łazienek Królewskich, zespołu pałacowo-ogrodowego założonego w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nazwa wywodzi się od barokowego pawilonu Łaźni, wzniesionego w latach 80. XVII wieku przez Stanisława Herakliusza Lubomirskiego i przebudowanego przez Stanisława Augusta Poniatowskiego na pałac Na Wyspie. Oprócz budynków, pawilonów oraz wolnostojących rzeźb 
w Łazienkach Królewskich znajdują się cztery ogrody: Królewski, Modernistyczny, Romantyczny i Chiński.
Na nas wielkie wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, przepiękna przyroda i największa atrakcja – spacerujące po trawie, barwne i dostojne pawie.
Następnie pojechaliśmy do Złotych Tarasów na część konsumpcyjną.
Po obiedzie poszliśmy do Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk. Muzeum to poświęcone ewolucji i paleontologii znajduje się w Pałacu Młodzieży w budynku Pałacu Kultury i Nauki. Była tam możliwość podziwiania okazałych eksponatów takich jak m.in.: szkielety dinozaurów z Mongolii, odlewy szkieletów, rekonstrukcje nieżyjących gatunków.
Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego, na który pojechaliśmy metrem (linią M2) jedynym w Polsce systemem kolei podziemnej, składający się z dwóch linii: M1 i M2. Pierwszy odcinek linii M1, łączącej centrum Warszawy z jej północnymi i południowymi dzielnicami, otwarto w 1995 roku. Pełną projektowaną długość linia osiągnęła dopiero w roku 2008. Budowę linii M2, łączącej lewo- i prawobrzeżną część stolicy, rozpoczęto w 2010 roku, a pierwszy jej odcinek oddano do użytku w 2015 roku.
Stadion wywarł na Nas ogromne wrażenie, tym bardziej że mieliśmy okazję zajrzeć do miejsc ogólnie nie dostępnych dla zwiedzających indywidualnie. Stadion Narodowy w Warszawie, od lipca 2015 PGE Narodowy jest to wielofunkcyjny stadion sportowy, wybudowany w latach 2008–2011 w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia przed Mistrzostwami Euro 2012 i oficjalnie otwarty 29 stycznia 2012. Posiada 4. (najwyższą) kategorię w klasyfikacji UEFA. Na dwukondygnacyjnych trybunach znajduje się 58 500 miejsc (wszystkie siedzące), w tym 4600 miejsc o podwyższonym standardzie, oraz 69 lóż (dla 800 osób). W piątek stadion był przygotowywany do KSW. Oprócz meczy odbywają się tam różnego rodzaju spotkania, uroczystości, koncerty, widowiska, przedstawienia, konkursy, występy aktorów itp.
Warszawa jest naprawdę piękna, szczególnie wiosną. Dlatego już teraz planujemy następny wyjazd. Po powrocie do domu możemy zacytować słowa znanej piosenki: ”Warszawa da się lubić…”.

BIP

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła promująca zdrowie

Partner szkoły

Kontakt

 

 

 GIMNAZJUM

im. Janusza Korczaka

ul. Ostrowska 8b
62-420 Strzałkowo
Tel: (63) 275-05-00
NIP 6671573476
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.