O Bibliotece

Biblioteka wspiera i ułatwia realizowanie programu dydaktycznego i wychowawczego szkoły. Z materiałów korzystają nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek -  8:00  -14:00

Wtorek -            8:30 – 15:30

Środa -               8:00 – 14:00

Czwartek -        8:00 – 14:00

Piątek -              9:00 – 14:00

            Księgozbiór biblioteki liczy 4 tysiące woluminów. Gromadzimy literaturę piękną i pozycje ze wszystkich dziedzin wiedzy. Wydzielony jest księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie, słowniki, albumy oraz wiele innych. Księgozbiór podręczny jest udostępniany na miejscu.

Biblioteka pracuje w oparciu o roczny plan pracy biblioteki szkolnej.

            Dysponujemy kilkoma miejscami dla czytelników. Można tu skorzystać ze słowników lub przeczytać ciekawy artykuł w czasopiśmie. W bibliotece funkcjonuje Centrum Multimedialne wyposażone w cztery komputery, skaner oraz drukarkę. Centrum Multimedialne powstało w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską.

Biblioteka to również miejsce wystaw talentów naszych uczniów.

 Od 1 września 2015r. rozpoczynamy wdrażanie elektronicznego systemu obsługi biblioteki MakPlus.

Narodowy Program Rozwoju

Szanowni Czytelnicy, 

zapraszamy do szkolnej biblioteki, w której znajdziecie mnóstwo nowych książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Gwarantujemy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, bo przecież zakupione nowości to Wasze propozycje i pomysły. 

 

 

 

BIP

Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła promująca zdrowie

Partner szkoły

Kontakt

 

 

 GIMNAZJUM

im. Janusza Korczaka

ul. Ostrowska 8b
62-420 Strzałkowo
Tel: (63) 275-05-00
NIP 6671573476
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.